Menu Close

Czy warto wymienić baterie w Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 Wymiana baterii

W serwisie wymiana baterii Xiaomi Mi 9 zajmie godzina

Bateria jest niezwykle istotnym elementem każdego smartfona. Od komfortu użytkowania telefonu zależy jego wydajność. Każda bateria powoli traci swoją efektywność. Pojemność baterii, jak również czas jej ładowania zmniejsza się z każdym cyklem ładowania. Usługa naprawcza wymiana baterii Xiaomi MI 9 jest możliwa w Serwisie Xiaomi. Wydaje się, że jest to proste i łatwe zadanie. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Nowoczesne smartfony wymagają skomplikowanych wymian, które wymagają fachowych umiejętności, a także wiedzy i narzędzi.

wymiana baterii Xiaomi Mi 9

Dlaczego konieczna jest wymiana baterii w Xiaomi Mi 9

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Możliwe, że Twoja bateria nie działa prawidłowo, gdy zauważysz, że ładujesz smartfon rzadziej niż zwykle. Nie jest to jednak jedyna przyczyna. Telefon może mieć niewystarczającą żywotność baterii, jeśli ma mniej niż dwa lata. Zbyt krótka żywotność baterii może być spowodowana energochłonnymi aplikacjami, które działają w tle, a także ustawieniem wyświetlacza na maksymalną jasność. Możesz przedłużyć żywotność baterii, wyłączając niektóre aplikacje i przełączając tryb zasilania, aby był bardziej wydajny.

Co zrobić, gdy trzeba wymienić baterię w smartfonie Xiaomi Mi 9?

Jeśli bateria nie wytrzymuje tak długo po wykonaniu powyższych czynności, to jest to odpowiedni moment, aby wymienić ją na zupełnie nową. Jest to skomplikowany proces, jednak możesz go wykonać samodzielnie. Większość osób wyobraża sobie wymianę baterii w telefonie poprzez zdjęcie tylnej pokrywy, a następnie założenie jej z powrotem. Tak jest w przypadku starszych modeli, ale nie aż tak bardzo. Nowoczesne telefony wymagają więcej wysiłku i są trudniejsze w wymianie. Wymaga to fachowej wiedzy technicznej, a także znajomości budowy sprzętu i użycia specjalnych narzędzi.

Jaki jest typowy czas potrzebny do wymiany baterii w Xiaomi Mi 9?

W większości przypadków bateria w smartfonie jest w stanie być szybko wymieniona. Jeśli w magazynie znajdują się części zamienne, jest to wykonalne. Aby móc szybko wymienić baterię w każdym telefonie komórkowym, staramy się mieć dostępne części zamienne. Naprawa trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. W tym czasie możesz udać się na wycieczkę, aby coś zjeść, zrobić zakupy online lub poczekać w naszym centrum serwisowym. Naprawa może być długotrwała, jeśli naprawa baterii w telefonie wymaga jej zakupu przez dystrybutora. Nie zdarza się to często. Baterie są zazwyczaj łatwo dostępne na miejscu.

Jak dokładnie wygląda wymiana baterii Xiaomi Mi 9 w rzeczywistości?

1. Zdejmij obudowę smartfona i zamontuj ją ponownie. obudowa smartfona

Podobnie jak w wielu innych smartfonach, również bateria w Xiaomi Mi 9 jest zabezpieczona. Xiaomi Mi 9 jest na stałe zabezpieczony w etui. Etui jest zbudowane z niezwykle wytrzymałego materiału, który jest łączony. Dzięki temu telefon zyskuje większą wytrzymałość i sztywność. Klej chroni również urządzenie przed wnikaniem wilgoci. Aby uzyskać dostęp do wnętrza, należy koniecznie zdjąć całe etui z telefonu. Ta delikatna praca wymaga niezwykłej uwagi. Etui na smartfona Xiaomi Mi 9 jest bardzo szczelne i bezpieczne. Dwie części zostały połączone mocnym klejem. Etui trzeba zdjąć, powoli wkładając narzędzie do ciasnego mocowania. Jest to płaskie ostrze z krawędzią tnącą , które wcina się w warstwę kleju, oddzielając dwa elementy.

2. Wymiana baterii w smartfonach – Wykręcanie

Będąc już wewnątrz obudowy telefonu, wystarczy zdjąć baterię. W prawdziwym świecie może to być nieco trudniejsze. Bateria wewnątrz Xiaomi Mi 9 również została przyklejona. Warstwa kleju musi zostać usunięta za pomocą skrupulatnego i precyzyjnego cięcia. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić elementów elektronicznych. Jedno zadrapanie wykonane ostrzem noża może skutkować uszkodzeniem ścieżek płyty głównej. Koszt wymiany całego podzespołu może być droższy niż cena nowej baterii. Po wyjęciu baterii z Xiaomi Mi 9 należy odłączyć kable zasilające, a następnie podłączyć nową baterię. Bateria musi być umieszczona na kleju, a następnie podłączona do urządzenia w taki sam sposób, jak przewody.

3. Zatrzymaj obudowę

Zbadanie, czy źródło zasilania działa prawidłowo, jest ostatnim krokiem w naprawie. Włączamy telefon, a następnie czekamy na jego uruchomienie. Sprawdźmy, czy działa on bez zarzutu. Etui można założyć z powrotem, jeśli Xiaomi Mi 9 działa dokładnie tak, jak tego oczekujemy. Jest to kwestia tego, czy używamy kleju czy prasy? Nie ma wątpliwości co do zalecanej procedury naprawy. Aby ponownie założyć klej, należy nałożyć świeżą warstwę kleju. Pozwoli to zabezpieczyć wnętrze przed wilgocią.

Co może pójść nie tak przy wymianie baterii, która jest niezależna dla Xiaomi Mi 9?

Niektórzy mogą pomyśleć, że po prostu ostrzegamy ludzi o domyślności. Ale, wymiana baterii w smartfonach jest znacznie prostsza niż sobie wyobrażasz. Nie mamy zamiaru nikogo straszyć. Widzieliśmy telefony, w których właściciele próbowali wykonać zniechęcającą pracę polegającą na samodzielnej wymianie baterii. To jest koszmarny scenariusz. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu i wiedzy Jakie mogą być konsekwencje, jeśli spróbujesz naprawić baterię?

Usuwanie obudowy Xiaomi Mi 9 – Jeśli nie jesteś pewien, jak rozebrać dwie części obudowy swojego telefonu, możesz mieć jedną złamaną lub uszkodzoną. Dzieje się tak, ponieważ używasz różnych narzędzi i nie wiesz, których zatrzasków użyć. Klapka nie jest zabezpieczona i w razie uszkodzenia może ulec zniekształceniu. Przez te szczeliny kurz, woda i inne substancje mogą dostać się do wnętrza Xiaomi Mi 9.

Uszkodzenie płyty głównej Również siłowe wyjęcie baterii w Xiaomi Mi 9 może spowodować znaczne uszkodzenia.

Bateria jest połączona z płytą główną lub obudową. Możliwe jest trwałe uszkodzenie elementów elektronicznych, jeśli będziemy próbowali ją zdjąć. Telefon może nie być w stanie wykonywać swoich zadań, jeśli obwody zostały uszkodzone. Wymiana baterii może być również droższa niż zakup nowego telefonu. Można tego uniknąć, oddając telefon do profesjonalnego serwisu.

Uszkodzenie ekranu dotykowego – Wydawać by się mogło, że wymiana baterii w Xiaomi Mi 9 nie spowoduje uszkodzenia ekranu dotykowego. Kolejny błąd. Możliwe, że powierzchnia jest nieodpowiednio przygotowana, co powoduje zarysowania, uszkodzenia, a nawet pęknięcia. Dlaczego. Ekran telefonu będzie poddawany naprężeniom, jeśli zostanie umieszczony na twardej lub nierównej powierzchni. Może to prowadzić do pęknięć, a wtedy będziemy musieli poczekać, aż ekran będzie można wymienić.

Wymiana baterii Mi 9

Uszkodzenie płyty głównej Również siłowe wyjęcie baterii w Xiaomi Mi 9 może spowodować znaczne uszkodzenia.

Zdarza się, że użytkownik, który chce wymienić baterię w swoim telefonie, nie musi tego robić. Ktoś zaniósł Xiaomi Mi 9 do serwisu i twierdził, że bateria jest uszkodzona i wymaga wymiany. Klient twierdził, że nie można było naładować baterii po zgłoszeniu żądania. Zaczęliśmy rozkładać telefon na części. Wyjęliśmy baterię, a następnie podłączyliśmy do urządzenia diagnostycznego. Bateria jest w stanie być ładowana i rozładowywana w ten sposób bez żadnych problemów. Ustaliliśmy, że istnieje drugi problem i że bateria może być rozładowywana i ładowana w ten sposób. Początkowo podejrzenia dotyczyły gniazda ładowania. W Xiaomi Mi 9 jest ono szczególnie podatne na uszkodzenia i pęknięcia. Możliwe jest, że gniazdo poluzuje się w stykach z powodu naprężeń powstałych podczas wkładania i wyjmowania końcówki ładowarki. Obwód ładowania może zostać uszkodzony, jeśli tak się stanie. Odkryto, że problem można rozwiązać poprzez wymianę baterii w smartfonie. Zamiast tego, gniazdo ładowania zostało naprawione. Przylutowaliśmy nowe gniazdo i przetestowaliśmy baterię, a następnie podłączyliśmy gniazdo. Telefon został umieszczony z powrotem w obudowie i przekazany klientowi. Koszt naprawy był przystępny i trwał niecałą godzinę. Byliśmy bardzo zadowoleni z naszych klientów.

vBateria każdego smartfona jest badana w celu ustalenia, czy wymaga wymiany.

Warto skontaktować się z nami, jeśli uważasz, że bateria w Twoim telefonie wymaga wymiany. Nie będziemy dokonywać wymiany w ciemno. Jesteśmy ekspertami i naszym obowiązkiem jest ustalenie przyczyny problemu. Aby zapewnić prawidłowe działanie zawsze testujemy baterie. Służą do tego specjalne testery. Zaczynamy badać inne możliwe przyczyny, dla których akumulator nie działa w normalnych granicach. Może to być spowodowane uszkodzonym gniazdem ładowania, jak w poprzednim przykładzie. Naprawa uszkodzonego elementu jest zazwyczaj tańsza niż zakup nowej baterii i jej włożenie. Skontaktuj się z nami, jeśli uważasz, że Twoja bateria Xiaomi Mi 9 wymaga wymiany. Przeprowadzona zostanie bezpłatna diagnostyka, aby zidentyfikować źródło problemu. Problem zostanie rozwiązany z wykorzystaniem całej naszej wiedzy technicznej i doświadczenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *